1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

X Virtus Volley Cup

W dniach 14-15 marca (piątek - sobota) w Szlichtyngowej odbyła się już dziesiąta edycja Turnieju Wielkiej Minisiatkówki Dziewcząt Virtus Volley Cup. W tym roku w turnieju wzięło udział aż 111 zespołów z całego kraju. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, V i VI. Na trzech salach gimnastycznych w Szlichtyngowej i we Wschowie rozgrywały swoje mecze zespoły z czołowych siatkarskich ośrodków, takich jak m.in.: Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wodzisław Śląski,
Szczecin, Wieliczka i wiele, wiele innych. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 20 finalistów lub medalistów klubowych Mistrzostw Polski z lat ubiegłych.

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział zaproszeni przez działający przy szkole klub olimpijczyka reprezentanci Polski - Szymon Kołecki, Radosław Kawęcki i Jerzy Górski oraz przedstawiciele władz gminy, powiatu i województwa. Nie zabrakło również delegata z PZPS-u oraz prezesa LZPS. Turniej po raz czwarty został objęty Honorowym Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Rywalizacja odbywała się o trzy trofea: w Szlichtyngowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy - Jana Wardeckiego, we Wschowie o puchar Starosty Wschowskiego - Marka Boryczki i dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej - Daniela Miki.

Organizatorem turnieju jest Grupa Virtus, SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej i Klub Olimpijczyka OLIMPIA Szlichtyngowa, a współorganizatorami Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gimnazjum nr 2 we Wschowie, I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie oraz Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10
"DWÓJKI"

1. Setbol Oświęcim 1
2. SP2 Środa Wielkopolska 1
3. SP220 Warszawa
4. SP Kosieczyn
5. Virtus Volley Szlichtyngowa
6. SP Czeszewo 1
7. MOS Wieliczka 1
8. Pogodno Szczecin 1
9. Siatkarz Jarocin
10. ZS Janków Przygodzki 2
11. Dwójka Stęszew 2
12. Virtus Volley Szlichtyngowa 2
13. Olimp Września 1
14. SKF Poznań 2
15. SP2 Wieliczka
16. Wisła Kraków
17. Setbol Oświęcim 2
18. Siatkarz Koło 1
19. Siatkarz Koło 2
20. Jedynka Września 1
21. SKF Poznań 1
22. ZS Janków Przygodzki 1
23. SP3 Gubin 1
24. MOS Wieliczka 2
25. Spartakus Września 1
26. UKS Środa Wielkopolska 1
27. SP Czeszewo 2
28. SP Mrowino 1
29. Spartakus Września 2
30. SP Mrowino 2
31. Lider Rokietnica 2
32. SP Stęszew 1
33. Dwójka Stęszew 1
34. Pogodno Szczecin 2
35. Lider Rokietnica 1
36. Olimp Września 2
37. UKS Środa Wielkopolska 2
38. Iras Agrofreeze Czaplinek
39. SP3 Środa Wielkopolska 1
40. SP2 Środa Wielkopolska 2
41. Jedynka Września 2
42. SP3 Środa Wielkopolska 2
43. SP Stęszew 2
44. SP Szlichtyngowa 1
45. Virtus Volley Szlichtyngowa 3
46. SP3 Gubin 2
47. SP Szlichtyngowa 2

MVP: Izabela Grześko
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Jackowska
Najlepsza atakująca: Wiktoria Kowalczyk
Najlepsza przyjmująca: Hania Tylska

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10

"TRÓJKI"
1. SP Kosieczyn 1
2. SP Kosieczyn 2
3. SMS Łódź
4. MOS Wieliczka 2
5. Zorza Wodzisław Śląski
6. UKS Śmigiel
7. MOS Wieliczka 1
8. Golczewita Golczewo 1
9. Siatkarz Jarocin
10. Ares Nowa Sól
11. SP2 Wieliczka
12. Abis Łódź
13. Jedynka Września 1
14. SKF Poznań
15. Iras Agrofreeze Czaplinek
16. Golczewita Golczewo 2
17. Virtus Volley Szlichtyngowa
18. Jedynka Września 2
19. SP10 Głogów 2
20. SP3 Gubin 2
21. SP10 Głogów 1
22. Sportowiec Borowo
23. UKS Pudliszki
24. Wisła Kraków
25. SP Szlichtyngowa
26. Zahir Volley Wschowa
27. ZS Janków Przygodzki
28. SP3 Głogów 1
29. UKS Środa Wielkopolska 1
30. Spartakus Września
31. UKS Śmigiel 1
32. SP3 Głogów 2
33. SP3 Gubin
34. SP220 Warszawa

MVP: Kornelia Matysik
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Grelak
Najlepsza atakująca: Zuzia Wróbel
Najlepsza przyjmująca: Julia Gliwa

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10

"CZWÓRKI"
1. ŁKS Łódź
2. Virtus Volley Szlichtyngowa 1
3. MOS Wieliczka 1
4. Abis Łódź
5. Spartakus Września 1
6. UKS Środa Wielkopolska 1
7. UKS Środa Wielkopolska 2
8. Siatkarz Jarocin
9. Volley Gubin 1
10. ZS Janków Przygodzki
11. Zahir Volley Wschowa
12. MOS Wieliczka 2
13. Virtus Volley Szlichtyngowa 2
14. TRójka Międzyrzecz
15. Setbol Oświęcim
16. UKS Śmigiel
17. Iras Agrofreeze Czaplinek
18. SP3 Głogów 2
19. SP Kosieczyn
20. Wisła Kraków
21. Ares Nowa Sól
22. Jedynka Września
23. Volley Gubin 2
24. SP3 Głogów 1
25. Spartakus Września 2
26. Dwójka Stęszew 1
27. Lider Rokietnica
28. Dwójka Stęszew 2

MVP: Aleksandra Łuczyńska
Najlepsza rozgrywająca: Wiktoria Mencel
Najlepsza atakująca: Wiktoria Kujawa
Najlepsza przyjmująca: Daria Składowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasza impreza mogła przybrać taki kształt i być przeprowadzona sprawnie. Dziękujemy zatem: Urzędowi Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Starostwu Wschowskiemu, Sejmikowi Województwa Lubuskiego, Urzędowi Marszałkowskiemu, Lubuskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej, Gimnazjum nr2 we Wschowie, I Zespołowi Szkół we Wschowie, Hufcowi ZHP w Głogowie.

Dziękujemy WSPANIAŁYM WOLONTARIUSZOM, takim jak:  Aleksandra Kubacka, Aleksandra Mackiewicz, Marlena Borecka, Monika Zalewska, Dominika Zarzycka, Nikola Stankiewicz, Marysia Michalska, Oliwia Niemaczek, Katarzyna Lis, Dominika Skudlarek, Marcin Dederek, Marcin Opyrchał, Marcin Smektała, Paweł Moskalewicz, Dawid Ambroży, Sebastian Blachowski, Jakub Wasielewski, Bartosz Jasik,  Adrian Fiuk, Patryk Sobczyński, Adrian Giertuga, Katarzyna Kowalska, Szymon Wójcik, Kaja Neć, Patrycja Ilmak, Krystian
Szczepaniak, Dagmara Pasternak, Roksana Urbańska, Ewelina Pawlak, Patryk Ciesielski, Bartosz Kubiak, Klaudia Drogosz, Tomek Drogosz, Daria Lachowska, Martyna Lachowska, Tatiana Wasielewska, Leokadia Wasielewska, Leon Wasielewski, Magdalena Szczepaniak, Anna Moskalewicz, Alicja Blachowska, Bartosz Walczak, Adrian Szulc, Jerzy Szulc, Julian Michalski, Damian Przybecki, Kamil Przylepa, Sławek Domagała, Marek Krembuszewski i Darek – opiekunowie hali Gimnazjum nr2 we Wschowie, pan
Eugieniusz, pani Tereska Solecka, pan Heniu, pani Gizelka, pani Ania i pani Aneta Medyńska z SP w Szlichtyngowej, Piotr Chałupka, Jacek Dobrowolski, Zbyszek Iłowski, Firma Jodełka z Głogowa, Karol Reimann, Jakub Chałupka, Opiekun sali w I Zespole Szkół, Dariusz Miazio, Janusz i Marcin Piotrowscy. Dziękujemy bardzo wspaniałym Rodzicom naszych siatkarek za pyszne ciasto.

Organizatorzy: Daniel Mika, Witold Jasik, Radosław Wasielewski, Sławomir Majewski, Bronisława Weleszczuk, Renata Mika, Maciej Kostusik, Justyna Jasik i Piotr Blachowski.

Rozgrywki LZPS